Natura Siberica BERËZA SIBERICA СЕРУМ ПРОТИВ АКНИ И ОШТЕТЕНА КОЖА ОД АКНИ

(0 оценки и коментари)

400 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Овој серум за отстранување на флеки помага да се намалат несовршеностите на кожата, превенира појава на акни и црнки, ја смирува кожата и ги минимизира порите. Содржи ниацинамид кој помага да се зајакнат водните бариери на кожата, регулирајќи го нејзиниот баланс. Гликолната киселина ја осветлува, тонира и изедначува текстурата на вашата кожа.

Шифра: 000988
Availability: outofstock
Бренд:Natura Siberica
Сподели:

Нема на залиха

УПОТРЕБА: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

ПАКУВАЊЕ: 30ml

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, LACTIC ACID, HEPTYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, NIACINAMIDE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, ZINC PCA, PANTHENOL, GLYCOLIC ACID, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SALICYLIC ACID, SODIUM LACTATE, SODIUM HYALURONATE, HYDROXYPROPYL GUAR, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Natura Siberica BERËZA SIBERICA СЕРУМ ПРОТИВ АКНИ И ОШТЕТЕНА КОЖА ОД АКНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.