Natura Siberica BERËZA SIBERICA КРЕМ-ГЕЛ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

(0 оценки и коментари)

520 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Откријте го деноноќниот хидратантен крем-гел со лесна текстура, кој овозможува интензивна нега за мрсна и кожа склона на акни, регулирајќи го балансот на кожата. Содржи хиалуронска киселина и В5, моќна мешавина за хидратација на кожата. Алантоин е не-иритирачка состојка која ја смирува и штити кожата од штетните влијанија на загадувањето и урбаниот начин на живот, помагајќи да се задржи водата во кожата.

Шифра: 000984
Availability: instock
Бренд:Natura Siberica
Сподели:

УПОТРЕБА: Нанесете на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

ПАКУВАЊЕ: 50ml

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, VIOLA ODORATA EXTRACT*, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, SILICA, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CI 77891, CI 77491, CI 42051.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Natura Siberica BERËZA SIBERICA КРЕМ-ГЕЛ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.