Natura Siberica BERËZA SIBERICA ХЕМИСКИ ПИЛИНГ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

(0 оценки и коментари)

415 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Добијте длабинско чистење со овој киселинско базиран прочистувачки и балансирачки пилинг кој помага да се збогати сјајот на кожата, отстранувајќи ги мртвите клетки и останатите нечистотии кои ги запушуваат порите. Ефективно се бори со знаците на појава на акни и ги минимизира порите, балансирајќи и смирувајќи ја кожата. Содржи АХА киселини кои ја минимизираат појавата на проширени пори. Салицилната киселина, природно пронајдена во кора од врба ги раствора наталожените нечистотии во порите, намалувајќи ја појавата на воспаленија.

Шифра: 000987
Availability: instock
Бренд:Natura Siberica
Сподели:

УПОТРЕБА: Нанесете мала количина на влажно лице и оставете го да делува 5-10 минути па потоа исплакнете со топла вода. Избегнувајте го делот околу очите. Количината зависи од потребата. Не се препорачува почеста употреба од еднаш дневно, како и употреба по друг хемиски или механички пилинг.

ПАКУВАЊЕ: 145ml

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, GLYCOLIC ACID, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, HEPTYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, SODIUM HYDROXIDE, PANTHENOL, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, LACTIC ACID, SALICYLIC ACID, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Natura Siberica BERËZA SIBERICA ХЕМИСКИ ПИЛИНГ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.