Natura Siberica BERËZA SIBERICA ЧИСТАЧ НА ПОРИ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

(0 оценки и коментари)

415 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Овој високо-ефективен чистач за намалување на порите ќе помогне да се отстрани вишокот себум и нечистотија, додека нежно смирува и минимизира воспаленија од акни, оставајќи ја вашата кожата хидрирана и pH балансирана. Содржи млечна киселина за третирање на црнки и флеки. Ниацинамидот помага да се зајакнат водните бариери на кожата, регулирајќи го нејзиниот баланс.

Шифра: 000985
Availability: instock
Бренд:Natura Siberica
Сподели:

УПОТРЕБА: Нанесете на влажно лице, масирајте, па потоа исплакнете.

ПАКУВАЊЕ: 145ml

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, PANTHENOL, NIACINAMIDE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, LACTIC ACID, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACTʷʰ, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL OLEATE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 42051.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Natura Siberica BERËZA SIBERICA ЧИСТАЧ НА ПОРИ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.