Mossa YOUTH DEFENCE / АНТИОКСИДАНТЕН ТОНИК ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 200ml

(0 оценки и коментари)

640 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Двојно зголемете ја енергијата на вашата кожа и нејзиниот сјај, со овој тоник полн со антиоксиданти. Антиоксидантите од боровница помагаат да се заштити кожата од штетата што ја предизвикуваат слободните радикали, додека витамините од дива капина делуваат на обновата на младешкиот сјај.

Availability: instock
Бренд:Mossa
Сподели:

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице со вата, или прсти. Проследете со кремата од MOSSA која ја преферирате. За секојдневна употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, GLYCERIN, BETAINE, SODIUM PCA, BENZYL ALCOHOL, XYLITYL, GLUCOSIDE, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, ANHYDROXYLITOL, SODIUM BENZOATE, XYLITOL, AROMA, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Mossa YOUTH DEFENCE / АНТИОКСИДАНТЕН ТОНИК ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.