MORE4CARE-Крема за околу очи (бустер за убавина) ултра ревитализирачки, витамин Ц + антиоксидант

750 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  • Ги намалува темните кругови и отокот под очите и го намалува црвенилото околу очите
  • Ги елиминира брчките
  • Го изедначува тенот на кожата и го осветлува пределот околу очите
  • Се бори против нерамномерната пигментација на кожата
  • Го спречува предвременото стареење на кожата
Количина: 15 ml

Нема на залиха

  1. Ги намалува темните кругови и отокот под очите и го намалува црвенилото околу очите
  2. Ги елиминира брчките
  3. Го изедначува тенот на кожата и го осветлува пределот околу очите
  4. Се бори против нерамномерната пигментација на кожата
  5. Го спречува предвременото стареење на кожата

Напредна нега, 100% фокусирана на потребите на вашата кожа. Нејзиното дејство се заснова на синергија на најефективните активни состојки со висока концентрација, кои меѓусебно го засилуваат нивното дејство. Обезбедува највисока ефективност и дава невидени ефекти во нагласувањето на вашата убавина.

Уникатната технологија на кремата се базира на интелигентниот комплекс „C-BOOST“, кој со комбинирање на витамин Ц, транексамична киселина и антиоксиданси гарантира најголема ефикасност. Витаминот Ц ги отстранува темните кругови и отокот под очите и го намалува црвенилото околу очите. Ја зајакнува состојбата на крвните садови и моментално го осветлува погледот, давајќи му уникатен, младешки сјај. Го стимулира ефектот против стареење, значително намалувајќи го бројот на брчки и видливо намалувајќи ја нивната длабочина. Транексамската киселина е одлична за справување со нерамномерна пигментација на кожата. Ја инхибира активноста на миелоцитите, намалувајќи го ризикот од промена на бојата. Го изедначува тенот на кожата и го осветлува пределот околу очите. Антиоксидансите помагаат во спречување на предвременото стареење на кожата со тоа што ја штитат од слободните радикали.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.