Mádara ACNE / РОЛОН СЕРУМ СО 2% САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА ПРОТИВ АКНИ – 8 МЛ.

(0 оценки и коментари)

670 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Редовни или повремени нафрлања? Мрсна, нечиста кожа?

Ставете ги дамките под контрола со овој моќен концентрат, формулиран со салицилна киселина (2%) и матични клетки од смрека. Помага во подобрувањето на состојбата на кожата склона на проблеми со смирување на воспаленијата и со минимизирање на појавата на нафрлања.

Погоден за тинејџери и возрасни. Невидлив на кожата.

 

СТАВЕТЕ ГИ АКНИТЕ ПОД КОНТРОЛА

Иновативна формула базирана на био-технолошки  комплекс за прочистување на кожата и добро познатата салицилна киселина.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

-90% препорачале на друг*

-77% потврдиле почиста кожа

-69% велат дека кожата изгледа помалку мрсна

-43% потврдиле помалку комедони

*Дерматолошко тестирање, 30 пациенти со акни, 4 неделна употреба во комбинација со ACNE Intense Blemish & Pore Treatment.

Почиста кожа за 30 дена

  • Помалку комедони
  • Помалку иритации
  • Почиста кожа

КОНЦЕНТРИРАНА ЕМУЛЗИЈА

Растителни матични клетки

– Матичните клетки од северна смрека се централи на антиоксиданти и активни состојки кои смируваат несовршености.

Салицилна киселина (2%)

– Ексфолира и прочистува пори

СЕ БОРИ СО НАФРЛАЊАТА 

Совршено за:

  • Повремени исфрлања
  • Кожа склона на акни

Погоден за тинејџерски и возрасни акни.

Антимикробни растителни матични клетки

Матичните клетки од смрека се природни фабрики на моќни антиоксиданти од биоактивни состојки. Комбинирани со лишаи Уснеа и Исландски лишаи, матичните клетки од смрека формираат биоактивен комплекс со цврсти смирувачки, антимикробни и антиоксидантни ефекти.

ПОЧИСТА КОЖА ЗА 30 ДЕНА

  • Помалку нафрлања
  • Помалку комедони
  • Помалку себум

*Дерматолошко тестирање, 30 пациенти со акни, 4 неделна употреба во комбинација со ACNE Acute Roll-On.

Availability: outofstock
Бренд:Mádara
Сподели:

Нема на залиха

Нанесете директно на акните и флеките. Нанесете повторно по 2 часа ако е потребно. Само за надворешна употреба. Избегнете го околуочниот и пределот околу усните. Користете во комбинација со ACNE Intense Blemish & Pore Treatment за најдобри резултати.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Mádara ACNE / РОЛОН СЕРУМ СО 2% САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА ПРОТИВ АКНИ – 8 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.