LOGONA Коензим Q10 ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ – 30ml

750 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ХИДРАТАЦИЈА + ЗАШТИТА + ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ

  • Чисто активен производ за борба против слободните радикали и за обновување на липидната бариера
  • Со антиоксидативно дејство кое се спротивставува на формирањето на слободните радикали, која е една од причините за предвремено стареење
  • Ја обновува липидната бариера и го зачувува функционирањето на клеточните мембрани извршувајќи заштитно дејство
  • Коензимот Q10 е активна состојка која го намалува процесот на стареење, енергизира и ревитализара
  • За помлад изглед на вашата кожа
Количина: 30 ml

Нема на залиха

Чисто активен производ за борба против слободните радикали и за обновување на липидната бариера.
Коензимот Q10 е молекула природно присутна во сите наши клетки и поради оваа причина се нарекува и убикинон. Како што минуваат годините, нашето тело има тенденција да произведува сè помалку коензим и затоа е важно повторно да се интегрира со користење на серум.
Овој чисто активен производ има и антиоксидативно дејство кое се спротивставува на формирањето на слободните радикали, која е една од причините за предвремено стареење.
Го зајакнува ефектот на витаминот Е бидејќи ја одложува неговата оксидација, давајќи и помлад изглед на вашата кожа. Во исто време, коензимот Q10 ја обновува липидната бариера и го зачувува функционирањето на клеточните мембрани извршувајќи заштитно дејство. Коензимот Q10 е активна состојка која го намалува процесот на стареењеенергизира и ревитализара.

Како да се препознае чист коензим?
Еве еден трик за вас: коензимот има жолта боја кога е присутен во висока концентрација, исто како кај нашиот производ!

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.