Laboratoires de Biarritz ALGA MARIS / IVORY ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 – 50 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,305 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Целосна заштита од негативните ефекти на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали
–    Патентиран anti-age екстракт од црвени морски алги
–    Интензивен хидрирачки ефект: мека и лесна кожа
–    Достапни три нијанси: Ivory, Beige, Golden
–    Вкусен мирис на ванила од природно потекло
–    Висока отпорност на вода

 

99.6% состојки од природно потекло
22.9% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Оваа крема обезбедува висока природна заштита од сонце благодарение на нејзините УВА/УВБ минерални филтри и нашиот патентиран антиоксидантен екстракт од црвени морски алги кој спречува предвремено стареење на кожата. Исто така е и вистински производ за убавина кој ја издигнува вашата кожа: ја хидрира, матифицира и го изедначува нејзиниот тон, создавајќи суптилен здрав изглед.

Екстремно пријатна за употреба, сертифицираната органска SPF30 нијансирана крема за сонце ја заштитува кожата, хидрира, изедначува и ја матифицира кожата за сите надворешни активности. Без разлика дали во град или во дивината, во средина на лето или во зима, ова е вашата секојдневна тајна за убавина, за блескав природен и здрав изглед. УВА, преку генерацијата на слободни радикали, се одговорни за предвременото стареење на кожата и се присутни во текот на целата година. Дури и во зима, треба да се заштитите.

Кремата е погодна за сите типови на кожа.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете наутро, на лицето и вратот, распространувајќи од центарот кон  страните за еднаков, природен и здрав изглед.
2.    Препорачана за употреба при изложеност во град, на плажа или надворешни активности.
3.    Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
4.    Не заборавајте да ја носите со вас на прошетки или кога јадете надвор!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Laboratoires de Biarritz ALGA MARIS / IVORY ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 – 50 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.