Laboratoires de Biarritz ALGA MARIS / GOLDEN ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF50 – 50 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,510 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

–    Не содржи парфем и има хипоалергена формула, погодна за сензитивна или кожа нетолерантна на сонце
–    Формула погодна за трудници и доилки
–    Превенција од појава на темни дамки
–    Целосна заштита од штетните ефекти на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали
–    Патентиран екстракт од црвени морски алги кој што спречува предвремено стареење
–    Интензивна хидратација: кожата е мека и удобна
–    Три нијанси (Beige, Gold, Ivory) кои што одговараат на сите тонови на кожа
–    Висока отпорност на вода
–    Хипоалергена*
*формулирана за да го минимизира ризикот од алергии

100% состојки од природно потекло
20.9% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Високата заштита која ви е потребна и совршено балансирана кожа, заштитена од сонце. Оваа крема ја чува нежната кожа и кожа сензитивна или нетолерантна на сонце.
Оваа дневна крема обезбедува здрав изглед, истовремено заштитувајќи ве од неповолните ефекти на сонцето. Направена е од истите природни состојки како и нашата сончева линија: нашиот моќен антиоксидант од црвени морски алги, 100% минерални филтри и органско алое вера.

Оваа крема е погодна за сите типови на кожа и тен. Благодарение на нејзиниот висок заштитен фактор спречува пигментации (дамки, мелазми, белези, мозолки, предизвикани од процедури кои ја менуваат кожата) и ефективно ја заштитува кожата сензитивна на сонце. Одлична е за користење, бидејќи е ефективна и како крема за хидратација.

 

1.    Нанесете наутро, на лицето и вратот, распространувајќи од центарот кон  страните за еднаков, природен и здрав изглед.
2.    Препорачана за употреба при изложеност во град, на плажа или надворешни активности.
3.    Следете ги препораките за изложување на сонце.
4.    Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
5.    Не заборавајте да ја носите со вас на прошетки или кога јадете надвор!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Laboratoires de Biarritz ALGA MARIS / GOLDEN ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF50 – 50 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.