Kiberg Pure Skin Eye Serum15 ML Крем за Околу Очи

910 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

КРЕМ ЗА ОКОЛУ  ОЧИ – СЕРУМ за секојдневна нега за првите знаци на стареење – фини линии, брчки, темни кругови, замор, оток и сува кожа.

Лесната, но интензивна формула на серумот за очи се топи во кожата, нежно хидрирајќи и ослободувајќи го моќното дејство на коктел од хијалуронска киселина, пептиди, кофеин и рускогенин. Тие видно ги намалуваат отокот и темните кругови под очите, ги пополнуваат фините линии и брчките и веднаш го осветлуваат изгледот.

Шифра: PURESK15
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

НАЧИН  НА  УПОТРЕБА:

Наутро и навечер на чиста кожа.

СОСТОЈКИ:

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SQUALANE, TRANEXAMIC ACID,XYLITYLGLUCOSIDE, SODIUM HYALURONATE, CAFFEINE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PHENOXYETHANOL, ANHYDROXYLITOL, GLYCERIN, XYLITOL, HESPERIDIN METHYL CHALCONE, RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, STEARETH-20, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, DIPEPTIDE-2, POTASSIUM SORBATE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

Хијалуронска киселина – Моќна интензивна хидратација за моментален ефект на измазнување и зацврстување

Пептиден коктел* – Ги намалува отокот и вреќичките под очите

Кофеин – ја подобрува циркулацијата на крвта и ја намалува дренажата во пределот околу очите

Рускогенин – има вазоконстриктивно и зајакнувачки ефект врз еластичноста на венските ѕидови

Сквалан – ја омекнува и ја подобрува еластичноста на кожата

Транексамична киселина – трајно ја осветлува и осветлува кожата, го изедначува тенот и ги зајакнува ѕидовите на садовите во пределот околу очите

*Патентирана формула Eyeliss – клиничка студија со 20 жени на возраст од 40-60 години, две апликации дневно во тек на 56 дена. Резултати докажани со морфометриски истражувања – 70% намалување на волуменот на ќесите под очите.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.