Kiberg Black detox facial washing gel Pure Skin

721 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

  • Нежен гел за перење со микросфери од активен јаглен и млечна киселина.
  • Ги затегнува и чисти порите, ја отстранува нечистотијата и вишокот на себум.
  • Помага во намалувањето на митесерите.
  • Не ја иритира и суши кожата.
  • Погоден за сите типови кожа, особено за комбинирана, проблематична и мрсна кожа.
Шифра: PURESK17
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Возраст: 12+
Намена: од црни точки, чистење, стеснување на порите
Пол: унисекс
Класификација: аптека, дерматокозметика
Тип на кожа: сите типови
Земја: Бугарија
Волумен: 200 ml

Нежно миење лице со микросфери од активен јаглен и млечна киселина. Кога се нанесуваат на кожата, честичките се топат и го активираат дејството на прочистување и детоксикација. Црниот гел за чистење ги затегнува порите и длабински ги чисти од сите насобрани нечистотии, остатоци од шминка и вишок на себум на кожата. Како резултат на тоа, црните точки се намалуваат, порите се стеснуваат, а кожата останува мазна и нежна. По миењето со гел за детоксикација, веднаш се појавува чувство на свежина и удобност. Хипоалергично, некомедогено.

Дејство:

– Нежно ги отстранува нечистотиите и вишокот себум.
– ги затегнува и отпушува порите
– ги намалува црните дамки
– има лесен и нежен ефект на ексфолијација
– не ја иритира и суши кожата
– ја подготвува кожата за понатамошна нега.

Активни состојки:

– јаглен во прав/активен јаглен – апсорбира нечистотија, токсини и вишок маснотии; има антибактериско дејство.
– млечна киселина – алфа хидрокси киселина (АХА), која го забрзува процесот на ексфолијација, го намалува развојот на бактерии и го стимулира растот на нови клетки; има навлажнувачки и нежен ефект на чистење.

Нанесете на влажна кожа, масирајте 30 секунди и исплакнете темелно со вода. За оптимални резултати, користете го секој ден, наутро и навечер.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.