Ја мие нечистотијата и вишокот маснотии Ги чисти и затегнува порите во длабочина Спречува појава на нови црни точки и мозолчиња Не ја иритира или суши кожата склона кон акни Ја остава кожата чиста и цврста

Kiberg Acne Out Сапун за Лице

339 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За многу мрсна и склона кон акни кожа

Сапун со 100% природни растителни состојки за совршено миење на многу мрсна и склона кон акни кожа на лицето и телото. Ја чисти кожата, го отстранува вишокот маснотии и ја одржува оптималната pH вредност. Содржи ефикасна комбинација на салицилна и млечна киселина, која длабоко ги чисти порите и спречува појава на мозолчиња и нови црни точки.

Погоден е за секојдневна нега на лице и тело и ја подготвува кожата за активните производи од серијата Acne Out.

Шифра: ACNEOU10
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Погоден за:

  • многу мрсна и проблематична кожа
  • кожа склона кон појава на акни
  • за единечни мозолки во одредени периоди доколку е потребно
  • за акни на лицето, градите, грбот и други делови од телото

Дејство:

  • Ја мие нечистотијата и вишокот маснотии
  • Ги чисти и затегнува порите во длабочина
  • Спречува појава на нови црни точки и мозолчиња
  • Не ја иритира или суши кожата склона кон акни
  • Ја остава кожата чиста и цврста

Како да го користите

За оптимални резултати, измијте го лицето наутро и навечер со сапун и млака вода.

По сушењето, нанесете друг производ од серијата Acne Out против мозолчиња и маснотии по потреба – активен производ за лекување на проблематични области или хидратантна нега за терапија за одржување.

Ако не страдате од проблематична кожа, но се борите со прекумерна маснотија, користете го сапунот еднаш дневно.

Совет:

Ако се чувствувате суво и затегнато по употребата на сапунот, додадете хидро активен крем.Сапунот е погоден за секојдневна употреба

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.