Jamieson Collagen Antiwrinkle caplets

(0 оценки и коментари)

850 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

JAMIESON КОЛАГЕН против брчки во форма на таблети.  Ги намалува фините линии и брчките во рок од 28 дена.

Шифра: JAMIES39
Availability: instock
Категорија:
Бренд:Jamieson
Сподели:

Како што старееме, нашата кожа почнува да ја губи влагата и еластичноста, предизвикувајќи да омлитави и да се појават брчки. Клинички докажано е дека Jamieson Колаген против брчки го намалува бројот на фините линии и брчките во рок од 28 дена преку обезбедување на хидролизиран колаген длабоко во двата слоја на кожата (епидермисот и дермисот), што ја прави кожата поцврста и младешка.

Секоја доза (3 меки капсули) содржи:

VerisolTM хидролизиран колаген (говедски)………………………………….2 500 mg

Останати компоненти: Целулоза, модифицирана целулозна гума, растителен магнезиум стеарат, поливинил алкохол, титан диоксид, полиетилен гликол, прочистен магнезиум силикат.

Не содржи шеќер, скроб, глутен, лактоза, вештачки ароми или конзерванси. Не содржи засладувачи, млечни производи, соја, школки, пченица или квасец.

Начин на употреба:

2 таблети на ден

Пакување:

60 меки капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Collagen Antiwrinkle caplets”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.