HELENVITA – Хидратантен серум 30 мл

(0 оценки и коментари)

1,500 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Серум за интензивна хидрација за секој тип на кожа.
Интензивен хидратантен серум за секој тип на кожа, со лесна и свиленкаста текстура, се апсорбира
едноставно, и остава кадифесто чувство на кожата. Го зголемува природниот фактор за навлажнување на
кожата и ја одржува хидратантноста.
Содржи уникатен пептид од багрем кој значително ја зголемува влажноста на кожата. Хијалуронската
киселина со мала молекуларна тежина ја поттикнува влажноста, ја зголемува еластичноста на кожата и
нејзината реконструкција. Иновативниот папаин ензим, ја регенерира и ја прави кожата помека и посјајнауште од првата недела на употреба. Продукт добиен со биотехнологија, со полисахариди и амино киселиниод алги, создава слој што ја промовира хидратантноста и ја намалува трансепидермалната загуба на вода.

Availability: instock
Бренд:Helenvita
Сподели:

Опис

  • Дерматолошки тестиран производ
  • Клинички тестиран производ
  • Не содржи парабени

Состав
ВОДА, ГЛИЦЕРИН, ДИМЕТИКОН, ПАНТЕНОЛ, ПОЛИАКРИЛАТ КРОСПОЛИМЕР-6, ФЕНОКСИЕТАНОЛ, НАТРИУМХИЈАЛУРОНАТ, ПАРФЕМ, ХИДРОЛИЗИРАН ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД БАГРЕМ ОД СЕМЕЈСТВОТО МАКРОСТАЦИЈА,МАЛТОДЕКСТРИН, ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, ДИМЕТИКОН/ВИНИЛ ДИМЕТИКОН КРОСПОЛИМЕР,ПЕНТИЛЕН ГЛИКОЛ, КАПРИЛИЛ ГЛИКОЛ, КАРБОМЕР, ПАПАИН, ДИСОДИУМ ЕДТА, НАТРИУМ ХИДРОКСИД,АМОДИМЕТИКОН, ЕТИЛХЕКСИГЛИЦЕРИН, ТЕТРАСОДИУМ ГЛУТАМАТ ДИАЦЕТАТ, ХИДРОЛИЗИРАН АЛГИНАТ,
1,2-ХЕКСАНЕДИОЛ, МОРСКА ВОДА, АЛГИНАТ, ЕКСТРАКТ ОД ХЛОРЕЛА ВУЛГАРИС.
Употреба
Се нанесува на чисто лице, врат и деколте со нежна масажа, до целосна апсорпција. Идеално за употреба
наутро и/или навечер пред нанесување на крем на чиста кожа. Избегнувајте допир со очите.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “HELENVITA – Хидратантен серум 30 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.