Hedera Vita Тоник – за сите типови на кожа

(0 оценки и коментари)

245 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Многу блага формула заснована на механички преработена вода од сок од зелена мандарина. Благодарејќи на синергиското дејство на витамин Ц и флавоноидот, мандарината поседува многу силно антиоксидативно својство. Ја ревитализира кожата со проширување дури и на затворените пори.

 

Availability: outofstock
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

Нежно ја чисти кожата, отстранувајќи ги нечистотиите и вишокот себум од порите. Поради својот специфичен состав, збогатен со масло од јојоба и сончоглед и екстрак од алое, кожата е заштитена од сушење и екстракт од цветови од камилица кои делуваат смирувачки на кожата, овој тип на тоник е наменет за секаков пит на кожа, а посебно за кожа склона кон акни.

Дејство:
• Нежно ја чисти кожата
• Ги чисти и намалува порите
• Ја штити кожата од надворешните штетни делувања
• Ја освежува кожата
• Го припрема лицето за нанесување на крем

Опис
Пакување:
150мл

Начин на употреба:
Да се натопи туфер и со кружни движења да се исчистат нечистотиите од лицето.
Постапката е препорачливо да се повторува наутро и навечер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Тоник – за сите типови на кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.