Hedera Vita Тоник за проблематична и масна кожа

(0 оценки и коментари)

240 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Активните состојки на тоникот длабинско ги прочистуваат порите, го отрануваат вишокот себум и го регулираат неговото лачење со отстранување на мртвите клетки, ја дезинфицираат кожата и ја прават хидрирана и мека, а притоа ги смируваат и сушат акните и бубулиците.

Пакување:
150мл

Начин на употреба:
Да се натопи туфер и со кружни движења да се исчистат нечистотиите од лицето, вратот и деколтето.
Постапката е препорачливо да се повторува наутро и навечер.
По употреба на тоникот, нанесете заштитен крем

Availability: outofstock
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

ЗА МАСНА, КОМБИНИРАНА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

Anti Spots тоникот претставува потполно природна формула наменета за чистење на кожата која претерано се масти и е склона кон појава на акни. Тоникот содржи одбрани состојки кои помаѓаат во заштита од несовршености: екстракт од кора од приморски бор кој ја штити кожата од слободните радикали, цинк и екстракт од кора од даб кои допринесуваат за намалување на претераното мастење на кожата, додека есенцијалното масло од чајно дрво го намалува формирањето на митесери и флеки. Алантоинот делува смирувачки на кожата, а благодарејќи на омекнувачките особини на маслото од памук и екстрактот од алое, кожата е заштитена од сушење.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Тоник за проблематична и масна кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.