Hedera Vita Сапун со магарешко млеко

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Минералните соли во магарешкото млеко и овозможуваат на кожата да биде чиста, ослободувајќи ја од мртвите клетки и така оставајќи простор за појако дејствување на корисните состојки кои продираат во најдлабоките слоеви на кожата. Липидите и обезбедуваат на кожата добра исхранетост и апсорпција на витамините, ја зголемуваат еластичноста и служат како превенција на егзема и псоријаза. Овој сапун е збогатен со витамини: А, Ц, Д и Е кои го прават одличен производ во борбата со забавување на процесот на стареење. Дејството на магарешкото млеко врз кожата е повеќекратно.
Дополнително е збогатен со ароматични и билни масло кои ја омекнуваат и чистат кожата, овозможувајќи нејзина исхрана. Единствена формула на сапун која не предизвикува иритација и сушење на кожата.

По својот состав магарешкото млеко е најслично на мајчиното и како такво не предизвикува никакви алергиски реакции и е безбедно за користење и кај деца!

Нема на залиха

Пакување:
Нето тежина 165г

Начин на употреба:
Нанесете го на влажна кожа и темелно измијте го со млака вода

Состав: Palm Oil, Coconut Oil, Donkey milk (магарешко млеко), Aqua, Butyrospermum Parkii (shea-ши путер) Butter, Macadamia Oil, Pipe clay (каолин-бела глина), Sodium Hidroxide, Prunus Dulcis (Almond Oil), Stearic Acid, Tocopheryl Acetate (витамин Е), Basilic essential Oil.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Сапун со магарешко млеко”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.