Hedera Vita Гел за миење лице со алое вера

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Збогатен со протеини од млеко, се препорачува за типови на кожа кои покажуваат преосетливост на сапун и други конвенционални средства за чистење на лицето.
Не содржи сапун, парабени, минерални и силиконски масла.

Формулиран е за исклучително нежно и ефикасно да ја чисти кожата, да ја отстранува нечистотијата од порите и да ги намали истите. Маслото од памук, богато со незаситени масни киселини, глицерилолеат биолипид е природно присутен во кожата и заштитниот слој кој го прекрива бебето на раѓање како и алое верата која обезбедува неопходна нега на кожата.
Поседува исклучително хранливи состојки, составени првенствено од природни состојки меѓу кои во негата за регенерација на кожата се истакнува козјото млеко и екстрактот од алое. Козјото млеко е природно богато со протеини и Б комплекс, што го прави хипоалергенски сојузник во заштита и нега на кожата. Алоето го забрзува создавањето на ново ткиво без оглед дали се работи за ткиво зафатено со опекотини, посекотини и лузни како последица на акни или друг дерматолошки проблем. Исто така, алоето се покажа како голем сојузник во борбата со псоријаза. Меѓу останатите компененти, оваа формула е надополнета и со Ниацинамид и Глицерин, добро познатите „суперѕвезди“ за нега на кожата, со неколку докажани бенефити, за посилна, поздрава бариера на кожата и подобра хидрација.

Availability: outofstock
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

Пакување:
Практично пакување со пумпица за лесна употреба – 500мл

Начин на употреба:
Ставете мала количина од гелот на прстите, втријте ја на лицето и исплакнете со вода.
Може да се употребува кај деца постари од 6 годишна возраст, бидејќи има блага формула, која не предизвикува солзење на очите.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Гел за миење лице со алое вера”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.