Hedera Vita Анти-акне крем за лице Хедера Вита

(0 оценки и коментари)

300 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Наменет за масна кожа и склона кон акни

Availability: outofstock
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

Потполно обезмастената, нежна формула со воздушна, лесна текстура, обезбедува неопходна нега на кожата правејќи ја да изгледа еластична и рамномерно тонирана. Содржи полисахариди од квасец, алантион и екстракт од камилица кои делуваат смирувачки на кожата, додека витамин Ф и маслото од чајно дрво помагаат во заштита од формирање митисери и дамки. Цинкот ја намалува количината на себумот и претераното мастење на кожата, а полисахаридот од семето од тамаринд, познат и како еквивалент на хијалуронската киселина кој помага во отстранување на белезите од акни, екстрактот од алое и зелена мандарина прават кожата да изгледа хидрирана, кадифена и освежена.
Погоден е за секојдневна употреба, како дневен крем и е идеален како подлога за шминка.

Не содржи парабени, парафинско масло, алергиски парфеми и бои.
Пакување:
50мл

Начин на употреба:
На претходно исчистено лице, нанесете со нежни кружни движења. За чистење на лицето, Ви препорачуваме користење на Тоник за масна кожа, склона кон акни

Напомена:
Само за надворешна употреба.
Да се избегнува контакт со очите. Доколку допре до нив, измиете се со млака вода.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Анти-акне крем за лице Хедера Вита”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.