Hedera Vita Anti-age крем со хијалуронска киселина

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Дневен крем за младолик изглед, подеднакво погоден за секојдневна нега на млада кожа и одложување на појавата на првите знаци на стареење, како и за зрела кожа и ублажување на веќе видливите знаци на стареење на лицето.
Единствената комбинација на компонентите за кои постојат докази дека го намалуваат бројот и длабочината на борите и фините линии, кожата станува позатегната и посјајна.
Кремот содржи посебен биоактивен комплес на база на екстракт од корен од рабарбата кој помага во намалување на пигметните дамки и изедначување на тенот, па кожата изгледа видно посјајна. Хијалуронската киселина е добро познат хидратант и заедно со изолираните полисахаридни семки од афричката билка тамаринд и екстракт од алое допринесува ефектот на кожата веднаш да биде забележлив и ја прави истата да делува ведро, а истовремено и обезбедува неопходна, продолжена хидратација.

За совршени резултати Ви препорачуваме комбинирана употреба на дневен и ноќен крем.

Шифра: N/A
Availability: outofstock
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Anti-age крем со хијалуронска киселина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.