Heaven7- Биоцелулар ANTI-AGE против брчки околу очи

(0 оценки и коментари)

230 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

крем против брчки околу очи 15 ml

ЗА ПОМЛАДА КОЖА

Мултикомпонентен крем за интензивен третман и видливи резултати.

Availability: outofstock
Сподели:

Нема на залиха

Содржи

Арганово масло, ја храни кожата и го спречува нејзиното стареење
Хијалуронска киселина, ја одржува влагата на кожата, ги пополнува брчките и спречува создавање на нови брчки
Екстракт од соја со органско потекло богат со витамин Е и активни компоненти (фитостероли) кои ја смируваат и обновуваат кожата
Екстракт од пченица со органско потекло, природен антиоксиданс и конзерванс
Витамини Ц, природен антиоксиданс кој го спречува стареењето на кожата, го стимулира создавањето на колаген и помага во изедначување на тенот (избелување на лицето)
Без парабени и вештачки бои.

Употреба

Се нанесува секое утро и вечер, на чиста и сува кожа со нежно масирање. Погодна за сите типови кожа.

Состојки

Aqua/Water, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, GlycerIN, Petrolatum, Oleyl erucate, Cetearyl isononanoate, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl-4Diisostearate/Polyhydroxystearate /Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Sodium ascorbyl phosphate, Collagen, Ethylhexyl methoxycinnamate, Octocrylene, Dimethicone, Tocopherol, Rosa canina seed extract, Carbomer, Potassium sorbate, Cyanocobalamin, Rosmarinus officinalis leaf extract, Disodium EDTA, Fragrance (Cocoa butter 31796/01).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heaven7- Биоцелулар ANTI-AGE против брчки околу очи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.