Heaven7 Биоцелулар ANTI-AGE (крем против флеки)

(0 оценки и коментари)

305 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

крем против флеки 40 ml

ЗА ПОМЛАДА КОЖА

Мултикомпонентен крем кој помага во избелувањето на кожата и изедначувањето на тенот.

Availability: outofstock
Бренд:Replek
Сподели:

Нема на залиха

Состојки

100 % природен екстракт од јачмен кој има депигментирачки ефект што овозможува избелување на кожата, делува анти-оксидативно против стареење на кожата, ја штити кожата од штетни надворешни влијаниjа ( сонце, загадување), обезбедува исхрана на кожата, ја подобрува микроциркулацијата и спречува создавање на брчки
Витамин Ц е антиоксиданс кој го спречува стареењето на кожата, стимулира создавање на колаген и помага во изедначување на тенот (избелување) на лицето
пептиди од морска репа кои имаат депигментирачки ефект и ја намалуваат синтезата на меланинот
Употреба

Се нанесува секое утро и вечер на темелно исчистена кожа.

Без парабени и вештачки бои.

Состојки

WATER, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDES, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE (AND) DIBUTYL ADIPATE (AND) DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE (AND) ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE (AND) ETHYLHEXYL TRIAZONE (AND) LAURETH-7 CITRATE (AND) LAURYL GLUCOSIDE (AND) POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE (AND) TRIETHANOLAMINE, BEESWAX, DIMETHICONE, PROPANEDIOL (AND) WATER (AND) HORDEUM VULGARE SEED EXTRACT, PHENOXYETHANOL, ROSA CANINA SEED EXTRACT, CARBOMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heaven7 Биоцелулар ANTI-AGE (крем против флеки)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.