Heaven7 Биоцелулар ANTI-AGE (дневен универзален крем)

(0 оценки и коментари)

620 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дневен универзален крем 50 ml

ЗА ПОМЛАДА КОЖА

Дневен крем против стареење на кожата со УВА/ УВБ заштита, погоден за сите типови на кожа, за жени и мажи. Со редовна употреба на оваа крема кожата станува мека и еластична, со намален број на брчки.

 

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Содржи

хијалурон
витамини Ц, Е и Б12
екстракт од гугул (сommiphora mukul)
УВА/ УВБ заштита
Без парабени и вештачки бои.

Екстракт од гугул е смола од индиското дрво Commiphora mukul која содржи бројни биоактивни компоненти кои ја заштитуваат кожата од надворешни штетни влијанија и се ефикасни против нејзиното стареење. Оваа смола традиционално се користи во ајурведската медицина, а денес постојат бројни студии кои го потврдуваат нејзиниот учинок во одржување на здравиот изглед на кожата.

Употреба

Се нанесува секое утро на чиста и сува кожа со нежно масирање. Погодна за сите типови кожа.

Состојки

Aqua/Water, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, GlycerIN, Petrolatum, Cetearyl isononanoate, Oleyl erucate, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl- 4Diisostearate / Polyhydroxystearate / Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Shea butterglycerides, Sodium ascorbyl phosphate, Collagen, Ethylhexyl methoxycinnamate, Octocrylene, Dimethicone, Tocopherol, Carbomer, Potassium sorbate, Commiphora mukul resin powder, Rosmarinus officinalis leaf extract, Disodium EDTA, Fragrance (Fruity cream AF 10311/19)

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heaven7 Биоцелулар ANTI-AGE (дневен универзален крем)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.