Heaven7- Биоцелулар ANTI-AGE (дневен крем)

(0 оценки и коментари)

615 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

дневен крем 50 ml

ЗА ПОМЛАДА КОЖА

Интензивен, дневен мултикомпонентен крем за сите типови кожа кој го враќа свежиот изглед на кожата, таа станува помека, понежна и со намалени брчки.

Availability: instock
Бренд:Heaven7
Сподели:

Содржи

Хијалуронската киселина (HyaCare® filler CL) која ја одржува влагата на кожата, ги пополнува брчките и спречува создавање на нови брчки
Екстракт од шипка со органско потекло богат со витамини и активни компоненти (стероли) кои ја смируваат, обновуваат кожата и ја штитат од надворешни влијанија
Екстракт од рузмарин со органско потекло кој содржи висока концетрација на фитофеноли кои делуваат како антиоксиданси и конзерванси
Витамини Ц, Е и Б12 кои се антиоксиданси и го спречуваат стареењето на кожата. Дополнително Витаминот Ц го стимулира создавањето на колаген и помага во изедначување на тенот (избелување) на лицето
Без парабени и вештачки бои.

Употреба

Се нанесува секое утро на чиста и сува кожа со нежно масирање. Погодна за сите типови кожа.

Состојки

Aqua/Water, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glycerin, Shea Butter glycerides, Argania Spinosa Kernel oil, Cetyl alcohol, HyaCare® filler CL (Aqua; Ethylhexyl Stearate; Sodium Hyaluronate Crosspolymer; Polyglyceryl-4Diisostearate/Polyhydroxystearate /Sebacate; Sodium Isostearate; Alcohol), Stearyl alcohol, Cera alba, Sodium ascorbyl phosphate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Carbomer, Glycin Soja (Soybean), Germ extract, Hydrolized Wheat Bran extract, Potassium sorbate, Citric acid, Retinyl Palmitate, Sodium hydroxide, Parfum, Disodium EDTA, Copper Chlorophyll.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heaven7- Биоцелулар ANTI-AGE (дневен крем)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.