Geske Ролер за лице и тело со микроиглички 9 во 1
Geske Ролер за лице и тело со микроиглички 9 во 1
Geske Ролер за лице и тело со микроиглички 9 во 1
Geske Ролер за лице и тело со микроиглички 9 во 1

Geske Ролер за лице и тело со микроиглички 9 во 1

(0 оценки и коментари)

5,725 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Што е потребно сите да се прашуваат која е тајната на Вашата здрава, подмладена и сјајна кожа?

Дали е можно да имате сјајна и тонизирана кожа без посета на дерматолог?

Одговорот е ДААА….

Со новиот Ролер за лице со микроиглички 9 во1 од Geske за само неколку минути ќе го вратите младешкиот и здрав изглед на кожата на Вашето лице и тело! Благодарение на комбинирањето на напредни технологии, ролерот длабински го стимулира и регенерира епидермисот и го потикнува создавањето на колаген во кожата!

Со помош на трите уникатни додатоци на GESKE Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 Вие ќе ги измазните ситните брчки и фини линии, ќе ги намалите подочниците и ќе го вратите здравиот и блескав изглед на кожата на Вашето лице и ќе ја измазните кожата на Вашето тело!

GESKE Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 доаѓа во ултра луксузно и модерно пакување. Со производот добивате и магнетен полнач за апаратот, торбичка за чување и лесен транспорт и бесплатна паметна апликација на 36 јазици со многубројни видеа и упатства за најдобра употреба на производот создадени од врвни светски експерти.

Разгалете ја и подмладете ја Вашата кожа со Geske Ролер за лице и тело со микроиглички 9 во 1 добитник на многу престижни светски награди.

Од сега професионалната и луксузна нега на лице е достапна за секој кој ќе одбере, благодарение на Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1. Со овој револуционерен производ можете да си приредите Вистинско и комплетно спа доживување и професионален третман на кожата на Вашето лице во удобноста на Вашиот дом.

Професионалните дерматолошки третмани се недостижни за многумина. Причините секогаш се различни – недостаток на време, пари и сл. Целта и мисијата на германската компанија Geske е да создаде производи со ергономски дизајн и со употреба на најнапредните технологии поддржани од науката достапни за секого со кои ќе го вратите совршенството со кое сте родени.  

Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 ги штеди Вашето време и пари и е Вашата најдобра инвестиција за совршена и луксузна нега на Вашето лице.

Со помош на Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 неверојатните резултати буквално Ви се на дофат на раката. Во само неколку чекори и за само неколку минути Вие ќе забележите видлива разлика и ќе постигнете:

 • тонизирано и затегнато лице
 • регенерирана кожа со здрав и блескав изглед

Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 претставува комплетно решение за подмладување на Вашата кожа благодарение на патентираните напредни технологии кои ги користи овој апарат. Со текот на годините создавањето на колаген во нашето тело се намалува и како последица на тоа се појавуваат и првите фини линии и брчки на Вашето лице. Со Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 на природен начин се стимулираат најдолните слоеви на епидермисот и се потикнува регенерацијата на кожата и создавањето на колаген. Доаѓа во пакување со 3 различни додатоци со различни намени и придобивки:

 • Додаток со крио технологија – кој за миг ќе ја разлади Вашата кожа и ќе ги избрише трагите од замор, отоците и подочниците од Вашето лице.
 • Додаток со розев кварц – ја осветлува кожата преку стимулирање микроциркулацијата на клетките на кожата и нивно подобрено снабдување со кислород и хранливи материи.
 • Додаток со микроиглички – овозможува длабинско продирање на активните состојки на козметичките производи, регенерација на кожата и бришење на флеките и лузните од лицето.

Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 е создаден за: 

 • за сјајна и здрава кожа на лицето и телото
 • затегнување, лифтинг и тонизирање на кожата на Вашето лице и тело
 • за негувачка anti-age масажа на Вашето лице и тело
 • одговара на сите типови на кожа

Придобивките од Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 се: 

 • видливо намалени подочници и темни кругови околу очите
 • видливо подобрена текстура на кожата
 • измазнување и бришење на фините линии и ситните бори
 • длабинска апсорпција на активните состојки од козметичките производи
 • стимулирање на создавањето на колаген во кожата
 • 12 различни третмани со загревање или ладење на кожата за постигнување на најдобрите можни резултати.
 • Универзално луксузно решение за најдоброто спа искуство каде и да посакате (дома, на работа, на патување, во авион).
 • Специјално дизајнирана и намената да ги задоволи сите потреби на Вашата кожа
 • Со ергономски дизајн за лесна употреба

Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1 има 9 патентирани технологии:

 • Energizing Cooling Technology – благодарение на крио ефектот ја разладува кожата на Вашето лице, ги стеснува порите и за миг ги намалува отоците, подочниците и ги брише трагите од замор на Вашето лице. За миг Вашата кожа делува одморено и здраво.
 • Smart Sonic Pulsation Technology – со 14 000 нежни пулсации во минута, нежно и длабински ја чисти кожата и и помага во исфрлањето на мртвите клетки и нечистотии.
 • Skin Scan & Personal Routine Guide – благодарение на апликацијата која ги користи придобивките од AI технологијата, можете за миг да ја скенирате Вашата кожа и да ја добиете најдобрата персонализирана дневна рутина, која во целост одговара со потребите на Вашата кожа.
 • Red Light Active Regeneration Technology – благодарение на ефектот од фототерапијата, црвената светлина продира и во најдолните слоеви на епидермисот и стимулира ултра длабинска регенерација на ниво на клетка.
 • Detox Rose Quartz Spa Session – ја осветлува кожата и го изедначува тенот со стимулирање микроциркулацијата на клетките на кожата и нивно подобрено снабдување со кислород и хранливи материи.
 • Impurities Prevention Technology – го спречува повторното таложење на нечистотии во порите, со што подолго време можете да уживате во чиста и здрава кожа на Вашето лице.
 • Cell Stimulation System – ги стимулира клетките и ги потикнува природните регенеративни процеси на Вашата кожа.
 • Fine Lines Refinement Technology – со огромна прецизност длабински делува на фините линии и брчки, ги измазнува и ги брише трагите од стареење од Вашето лице.
 • Deep Derma Skin Renewal & Firming Technology – благодарение на додатокот со нежни микроиглички се овозможува длабинско продирање на активните состојки на козметичките производи, регенерација на кожата и бришење на флеките и лузните од Вашето лице.

За постигнување на најдобри резултати, употребувајте ја Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1во комбинација со козметичките производи за чистење од GESKE и персонализираната апликација SmartAppGuided на Geske во која покрај Вашата дневна персонализирана рутина имате и многу едукативни видеа создадени од најдобрите експерти за нега на кожа за полесна употреба на производот.

Спецификации на Geske Ролерот за лице и тело со микроиглички 9 во 1:

 • Литиумска батерија Li-Ion 3.7V
 • Водоотпорна IPX7
 • Материјал ABS Silicone, поликарбонат PC, нерѓосувачки челик, розев кварц.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Geske Ролер за лице и тело со микроиглички 9 во 1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.