Geske Шпатула за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1
Geske Шпатула за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1
Geske Шпатула за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1

Geske Шпатула за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1

(0 оценки и коментари)

4,780 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дали и Вие имате проблем со митесери и флеки кои ја кријат убавината од Вашето лице?

Дали и на Вас Ви е здосадено од болните и долги процедури со цел засекогаш да се ослободите од досадните мозолчиња и митесери?

Можеби и Вие сте во потрага по безболен, брз и забавен начин со кој за миг ќе ги исчистите митесерите и флеките од Вашето лице?

Geske има револуционерно решение за Вас со кое засекогаш ќе им кажете ЗБОГУМ на флеките и митесерите од Вашето лице. Со новата Шпатула со микроструја за пилинг на лице и вадење на митесери од Geske за помалку од 5 минути Вашата кожа ќе биде ултра длабински исчистена и подмладена, а флеките и митесерите од лицето магично ќе исчезнат!

Компактна и моќна овозможува ефикасна, нежна и длабинска нега на лицето и стимулира 65 мускули на Вашето лице и врат со што длабински се отстрануваат мртвите клетки од кожата и се подобруваат контурите на лицето.

Geske Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 за нега на лице доаѓа во ултра луксузно и модерно пакување. Со производот добивате и магнетен полнач за апаратот, торбичка за чување и лесен транспорт и бесплатна паметна апликација на 36 јазици со многубројни видеа и упатства за најдобра употреба на производот создадени од врвни светски експерти.

Заборавете на митесерите и флеките кои Ве мачат и ја кријат Вашата убавина! Со Geske Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 за неколку минути порите на Вашето лице ќе бидат длабински исчистени од сите нечистотии. Овој револуционерен апарат нуди најефикасна рутина за Вашето лице користејќи ги придобивките на микрострујата и соничната технологија и стимулира преку 65 мускули на лицето и вратот. Благодарение на тоа Вашето лице е длабински исчистено, тонизирано, со подобрени контури и подмладено и сето тоа за околу 5 минути.

Geske Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 е наградена со многу светски престижни награди, меѓу кои престижната награда ELLE No.1 Beauty Innovation. 

Благодарение на Geske Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 можете да уживате во професионален дерматолошки третман во удобноста на Вашиот дом и за кратко време ќе постигнете блескави резултати. Сите нечистотии и маснотии кои се натрупани во Вашите пори како со магнет ќе бидат длабински извлечени и исчистени, а Вашето лице ќе биде совршено чисто и со изедначен тен.

Geske Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 ги штеди Вашето време и пари и е Вашата најдобра инвестиција за совршена и луксузна нега на Вашето лице. Таа е целосно решение за здрава кожа и ги комбинира најновите светски технологии со кои Вие ја скратувате рутината и вложените напори за негување на кожата.

Geske Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 е направена за:

 • Остранување на сувите и мртви клетки од кожата на Вашето лице
 •  За забрзување на микроциркулацијата на кожата на Вашето лице
 • За стимулирање на создавање на колаген и еластин и затегнување и зацврстување на кожата на Вашето лице
 • За подмладен и здрав изглед на кожата на Вашето лице
 • За засилување на Вашата Anti-age дневна рутина
 • Одговара на сите типови на кожа

Придобивки од Geske Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1:

 • Универзално луксузно решение за најдоброто спа искуство каде и да посакате (дома, на работа, на патување, во авион).
 • Специјално дизајнирана и намената да ги задоволи сите потреби на Вашата кожа
 • Со ергономски дизајн за лесна употреба
 • 12 различни третмани со загревање или ладење на кожата за постигнување на најдобрите можни резултати.

GESKE Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 има интегрирано 9 патентирани различни функции:

 • Pore-Opening Deep Warming Technology – со помош на загревачкиот негувачки ефект од оваа технологија употребата на Вашите омилени козметички производи ќе биде побрза, подлабинска и поефикасна. Загревачката термотерапија длабински ги отвара и најзапушените пори и овозможува длабинска апсорпција на активните компоненти од козметичките производи Во Вашата кожа.
 • MicroCurrent Face-Lift Technology – благодарение на нежната микроструја која е безбедна за употреба се стимулираат преку 65 мускули на лицето и вратот и се бришат трагите кои времето ги остава на Вашето лице
 • ION+ Ultra Hygienic Deep Cleansing – позитивно наелектризираните јони ја подготвуваат кожата да ги апсорбира активните состојки од козметичките производи за Вашата кожа да добие здрав и блескав изглед.
 • Red Light Active Regeneration Technology – благодарение на ефектот од фототерапијата, црвената светлина продира и во најдолните слоеви на епидермисот и стимулира ултра длабинска регенерација на ниво на клетка.
 • ION – Deep Nurturing Technology – негативно наелектризираните јони на магичен начин, како магнет ги привлекуваат и ги извлекуваат сите нечистотии (дури и оние кои не можете да ги видите со голо око) длабински од порите и ги остава совршено чисти.
 • Smart Sonic Pulsation Technology –  нежно и длабински ја чисти кожата и и помага во исфрлањето на мртвите клетки и нечистотии.
 • Skin Scan & Personal Routine Guide – благодарение на апликацијата која ги користи придобивките од AI технологијата, можете за миг да ја скенирате Вашата кожа и да ја добиете најдобрата персонализирана дневна рутина, која во целост одговара со потребите на Вашата кожа.
 • Youthful Glow Massage Technology – Масажа со тројно дејство: ја подига, затегнува и тонизира Вашата кожата.
 • Dry and Dead Cell Removing Technology – со помош на оваа технологија се продира длабински во клетките на кожата и се отстрануваат мртвите клетки и сувите делови на кожата, по што кожата е мека и мазна.

За постигнување на најдобри резултати, употребувајте ја GESKE Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1 во комбинација со Geske хидратантниот гел за третман со микроструја кој совршено ја хидратира и подготвува Вашата кожа за третманот со микроструја и персонализираната апликација SmartAppGuided на Geske во која покрај Вашата дневна персонализирана рутина имате и многу едукативни видеа создадени од најдобрите експерти за нега на кожа за полесна употреба на производот.

 

 

Спецификации на GESKE Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1:

 • Литиумска батерија Li-Ion 3.7V
 • Водоотпорна IPX7
 • Материјал ABS, силикон, нерѓосувачки челик, бакар.

Внимание: GESKE Шпатулата за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1  се препорачува да се употребува 1 – 2 пати неделно. Не се препорачува да го употребуваат бремени жени и луѓе со вграден пејсмејкер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Geske Шпатула за пилинг на лице и вадење на митесери со микроструја 9 во 1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.