Embryolisse BB Crème SPF20 – ББ крем за блескав тен SPF 20, 30 мл

(0 оценки и коментари)

1,468 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Матирачки, хидратантен, минерален ББ крем СПФ20 кој овозможува ефект на мека нежна кожа со блескав и воедначен тен.

Шифра: 315
Availability: instock
Бренд:Embryolisse
Сподели:

Хидратантна формула со хијалуронска киселина и витамин Е. Кожата е хидрирана, фините линии се ублажени, ситните недостатоци се покриени, а кожата е мека и видливо блескава. Матирачките пигменти го подобруваат изгледот. СПФ20 и минералните филтри заштитуваат од УВА и УВБ зраците и предвремено стареење на кожата. Универзалната нијанса се прилагодува на сите тенови на кожа.

Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете на чиста и сува кожа, самостојно или како дополнителна корективна нега која ја следи вашата секојдневна нега. Лесна текстура соодветна како подлога за шминка. Соодветна за сите типови на кожа.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Embryolisse BB Crème SPF20 – ББ крем за блескав тен SPF 20, 30 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.