Elpha Pharm Element Крем емулзија за чистење на лице со бакучиол и витамин С – 150 ml

(0 оценки и коментари)

890 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Крем емулзијата за чистење лице е наменета за беспрекорно чиста, освежена и хидратирана кожа на лицето, вратот и деколтето. Благодарение на активните состојки кои ги содржи крем емулзијата покрај тоа што длабински ќе ја исчистите Вашата кожа од надворешните нечистотии и шминка, таа ќе биде и длабински хидратирана и ќе го задржи младешкиот изглед подолго време. Со редовна употреба на производите од оваа колекција Вашата кожа ќе биде позатегната, поцврста, длабински хидратирана и со рамномерен и здрав тен.

Шифра: 85005
Availability: instock
Бренд:Elpha Pharm
Сподели:

Основни активни компоненти: Главна состојка на оваа крем емулзија за чистење лице е екстрактот од бакучиол кој е добиен од растението Бабјак. Тој изобилува со витамин А и природно го имитира дејството на ретинолот – зголемувајќи го нивото на колаген и подобрувајќи ја еластичноста на кожата. Бакучиолот за разлика од ретинолот значително е понежен кон кожата – може да се употребува во текот на целата година, не ја суши кожата и затоа е одличен дури и за најсензитивната кожа. Ја зацврстува, навлажнува, ја осветлува кожата и ги намалува брчките и фините линии. Бакучиолот исто така помага да се намали видливоста на митесерите и ги смирува и чисти акните.

Дополнителни компоненти: алантоин кој ја регенерира и измазнува кожата, млечна киселина која ја хидратира кожата и не дозволува да се исуши и алги кои имаат моќно anti-age дејство врз кожата.

Начин на употреба: наутро и навечер нанесете со кружни нежни движења на мокра кожа тенок слој од крем емулзијата на лицето, вратот и деколтето и исплакнете со млака вода. За постигнување на најдобри резултати Ви препорачуваме да го употребувате заедно со останатите производи од истата серија.

Пакување: 150 ml

INCI: Aqua, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Isopropyl Palmitate , Coco -Glucoside, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Cocamidopropyl Betaine, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Allantoin, Bakuchiol, Fucus Vesiculosus Extract, Xanthan Gum, Hexylene Glycol, Caprylyl Glycol, Lactic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate* 

* Составот на производот може да претрпи промени за да биде во согласност со најновите ЕУ регулативи за безбедност на козметичките производи. Целосниот и точен состав секогаш е транспаренто напишан на оригиналното пакување!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Elpha Pharm Element Крем емулзија за чистење на лице со бакучиол и витамин С – 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.