Elpha Pharm Element Anti-age тоник за лице со змиски отров – 100 ml

(0 оценки и коментари)

890 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Anti age тоникот за лице со змиски отров одлично ја тонизира и хидратизира кожата, го враќа чувството на свежина и ја подготвува Вашата кожа за следните чекори за нејзина нега. Тонизирањето на кожата е важен чекор од Вашата дневна рутина за нега на кожа кој често знаеме да го занемариме. По отстранувањето на шминката за да се врати природната pH вредност на кожата која е природна заштита на кожата од микроорганизмите задолжително е да се нанесе тоник, пред да се нанесат останатите производи за нега. Со тоникот ние ја подготвуваме кожата за следните чекори од нашата дневна рутина.

 

Шифра: 85024
Availability: instock
Бренд:Elpha Pharm
Сподели:

Anti age колекцијата за нега на лице со змиски отров содржи козметички препарати со аналог на отров од змија за нега на целото лице која ни овозможува да му помогнеме во борбата против првите знаците на стареење и да ја стопираме појавата на мимичките брчки кои низ годините можат да започнат да се појавуваат.

Основни активни компоненти: Главна состојка на овој спреј тоник за лице е патентираниот аналог со слично дејство како пептидите од змиски отров од ендемскиот вид Tropidolaemus wagleri. Змискиот пептид е синтетичка супстанца која ја имитира функцијата на змиски отров, познат како неверојатен агенс против брчки. Патентираните змиски пептиди ги блокираат рецепторите на површинските мускулни клетки, го спречуваат нивното собирање и ги релаксираат мимичните мускули, што овозможува да се спречи појавата на брчки и кожата да се измазни и подмлади. Се смета за безбедна и природна замена за ботокс.

Начин на употреба: испрскајте од тоникот директно на исчистена и сува кожа на лицето, вратот и деколтето и оставете да се впие или вишокот нанесето го со памучен тупфер . По нанесување на тоникот Вашата кожа е тонизирана и подготвена да ги прими активните состојки кои ги содржи кремот од истата колекција. Тоникот по потреба може да се употребува и во текот на денот за хидратирање и освежување на Вашата кожа.

Пакување: 100 ml

INCI: Aqua, Propanediol, Dipeptyde Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Glycerin, Panthenol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Lactic Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin*

* Составот на производот може да претрпи промени за да биде во согласност со најновите ЕУ регулативи за безбедност на козметичките производи. Целосниот и точен состав секогаш е транспаренто напишан на оригиналното пакување!

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Elpha Pharm Element Anti-age тоник за лице со змиски отров – 100 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.