Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и ја зголемува нивната еластичност

LOGONA Дневна и ноќна крема против купероза (розацеа)

(0 оценки и коментари)

1,170 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  • Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и ја зголемува нивната еластичност
  • Со ексклузивна формула SILIDINE® развиена од црвена алга („Porphyridium cruentum“) која овозможува клеточна регенерација, делува смирувачки и долготрајно го редуцира црвенилото
  • Без алкохол
  • Количина: 30 ml

Нема на залиха

УПОТРЕБА:

Се нанесува наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лицето и нежно се масира. Ако на кожата и е потребна поголема хидратација, дополнително користете и ЛОГОНА дневен и ноќен хидратантен серум против купероза (розацеа).

 

ЦРВЕНА АЛГА

Ексклузивната активна состојка SILIDINE® се екстрахира од црвените алги. Ги зајакнува ѕидовите на крвите садови, ја зголемува нивната еластичност и ја подобрува нивната отпорност. Овозможува клеточна регенерација, делува смирувачки и долготрајно го редуцира црвенило.

МАСЛО ОД ОРГАНСКИ БАДЕМ

Маслото од органски бадем има многу да понуди на кожата бидејќи е особено благо, брзо се апсорбира, ја храни и негува кожата и има смирувачки ефект. Минералите и витамините што ги содржи овозможуваат изедначен и блескав тен.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “LOGONA Дневна и ноќна крема против купероза (розацеа)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.