DERMOMASK – Корективна ноќна маска со активни златни нишки

550 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  • Против стареење со засилено обновување на клетките во текот на ноќта
  • Веднаш ја истакнува природната убавина на кожата
  • Со ефект на луксузен третман во козметички салон
  • Регенерација и обновување на клеточно ниво
  • Кожата ја враќа својата кадифена мазност и сјај
Количина: 30 ml

Нема на залиха

Интензивна линија против стареење која користи циклус на засилено обновување на клетките во текот на ноќтаВеднаш ја истакнува природната убавина на кожата. Со ефект на луксузен третман во козметички салон.

Корективната ноќна маска со активни златни нишки содржи чисто 24k злато, кое иницира процеси на регенерација и обновување на клеточно ниво. Ја стимулира синтезата и вкрстеното поврзување на колагенските и еластинските влакна.

Ефектот против стареење на маската ја интензивира содржината на „Matrigenics.14G“, стимулирачки хранлив концентрат, дури до 4%.

„Matrigenics.14G“ реактивира дури 14 гени одговорни за згуснување и реорганизација на меѓуклеточната матрица на кожата, што доведува до овална корекција и ублажување на цртите на лицето. Благородната есенција на орхидеи го прави третманот едно луксузно искуство, кожата ја враќа својата кадифена мазност и сјај.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.