CHOBS ROSE / ЛИСТ МАСКА ПРОТИВ БРЧКИ ОД РОЗА – 25 МЛ.

(0 оценки и коментари)

180 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Сите придобивки на органска роза во една лист-маска!

Оваа маска за против брчки е богата со нутриенти од органска роза, кои го збогатуваат еластицитетот и затегнатоста на кожата со свежина и виталност. Здравите состојки од органските фарми и билките што растат со моќите на природата, сончевата светлина, ветрот и воздухот, го снабдуваат Тencel листот со одлично слепување.

Шифра: 000758
Availability: outofstock
Бренд:CHOBS
Сподели:

Нема на залиха

Природнатa маска од роза, може да се користи:

  • за освежување на уморна кожа, хранејќи ја со богати латици од роза
  • за хидратација на сува кожа
  • за затегнување на текстурата на кожата, за перфектно нанесување на шминка
  • за сензитивна кожа, која треба да се пренасочи кон органска козметика
  • за да се добие мазна и беспрекорна кожа
  • за да се отстрани стресот предизвикан од штетни хемикалии

Есенцијата е добро апсорбирана, благодарение на овој Тенсел лист

  • влакна од целулоза, од Еукалиптус дрво
  • еко-пријателски биоразградливи материјали
  • густо ткаен за да биде тенок и леплив
  • добро се прилепува на лицето и е погодно за адаптација

Органски состојки

– Екстракт од органска роза – латиците од розата се одличен извор на витамини, одлични за сите типови на кожа со неверојатна конвергенција. Има специјални седативни својства, кои ја смируваат сензитивната кожа.

– Вода од органски јаболка – висока содржина на диетални влакна кои се користат како одличен адстрингент, кој ја измазнува текстурата на кожата, ја прави чиста и еластична.

– Екстракт од органски рузмарин – помага да се смири сензитивна кожа. Дава освежувачка сензација, заштитува од активен кислород и ја одржува кожата жива.

– Аденозин – елемент кој што ја намалува појавата на брчки и го обновува еластицитетот на кожата. Исто така стимулира обнова на клетките на кожата. Резултатот е неверојатен и долготраен. Виталноста на кожата се зајакнува и одржува.

 

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “CHOBS ROSE / ЛИСТ МАСКА ПРОТИВ БРЧКИ ОД РОЗА – 25 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.