CHOBS GREEN TEA / ЛИСТ МАСКА ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ – 25 МЛ.

(0 оценки и коментари)

160 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Сите придобивки на органски зелен чај во една лист-маска!

Енергијата и нутриентите на органскиот Зелен чај ја измазнуваат кожата. Здравите состојки од органските фарми и билките што растат со моќите на природата, сончевата светлина, ветрот и воздухот, го снабдуваат Тencel листот со одлично слепување.

Шифра: 000757
Availability: outofstock
Бренд:CHOBS
Сподели:

Нема на залиха

Природната маска од зелен чај, може да се користи:

  • за смирување на сензитивна и иритирана кожа
  • за затегнување на текстурата на кожата, за перфектно нанесување на шминка
  • за сензитивна кожа, која треба да се пренасочи кон органска козметика
  • за да се добие мазна и беспрекорна кожа
  • за да се отстрани стресот предизвикан од штетни хемикалии

 

Есенцијата е добро апсорбирана, благодарение на овој Тенсел лист

  • влакна од целулоза, од Еукалиптус дрво
  • еко-пријателски биоразградливи материјали
  • густо ткаен за да биде тенок и леплив
  • добро се прилепува на лицето и е погодно за адаптација

Органски состојки:

– Цветови од органска камилица – богата со нутриенти кои ја смируваат сензитивната и груба кожа.

– Екстракт од органски зелен чај – има одлични дејства за затегнување на порите, интензивно ја регулира текстурата на кожата и одржува баланс на себумот, за да постигне чиста и сјајна кожа.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

 

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “CHOBS GREEN TEA / ЛИСТ МАСКА ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ – 25 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.