BIRETIX Tri active gel 50ml

(0 оценки и коментари)

1,170 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Гел со тројна активност. Брзо и ефикасно намалување на несовршеностите на кожа со акни

Карактеристики
• 50 ml
• Ги редуцира дамките и резидуите (лузните) од акните
• Ги редуцира хиперпигментациите (флеките)
• Ги отстранува нечистотиите и прекумерно излачениот лој
• Овозможува целосно обновување на површинските слоеви на кожата
• Клинички (дерматолочки) тестиран производ
Нежен хидрогел, со свиленкаста текстура, кој обезбедува кератолитично и себум-регулирачко дејство, со истовремено прочистување на кожата. Идеален избор за третирање на умерени до изразени акни и митесери на кожата на лицето и вратот.
• Формулацијата е базирана на состојки, кои делуваат синергистички и обезбедуваат решение за различните причини, кои доведуваат до појава на акни и митесери.
Состав
RetinSphere® технологија (hydroxypinacolone retinoate и retinol гликосфери) BIOPEP 15 2% салицилна киселина 15% гликолна киселина 5% ниацинамид
Клинички докажано:
• BIRETIX TRIACTIVE GEL значајно (сигнификантно) ја намалува грубоста на кожата, со истовремено подобрување на еластичноста, за 30 дена
• BIRETIX TRIACTIVE GEL сигнификантно ги намалува сите типови на лезии на кожата од акни, за 30 дена
Biretix Tri-Active Gel е исклучително нежен гел, специјално формулиран за масна кожа и кожа склона кон акни. Не само што го регулира излачувањето на себумот (лојта) и оневозможува настанување на несовршености на кожата, тој видливо ги редуцира и знаците на стареење на кожата. Ова го овозможува уникатната формула , која содржи ниацинамид, салицилна киселина, гликолна киселина, но и патентираните молекули BIOPEP-15 и RetinSphere® технолошки-напреден ретиноид. Оваа технологија на енкапсулирање на ретинолот, овозможува максимален корисен ефект од ретинолот, без било каков ризик од појава на несакани ефекти од истиот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIRETIX Tri active gel 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.