BIRETIX Tri active gel 200ml

879 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Гел со тројна активност. Брзо и ефикасно намалување на несовршеностите на кожа со акни

Карактеристики
• 50 ml
• Ги редуцира дамките и резидуите (лузните) од акните
• Ги редуцира хиперпигментациите (флеките)
• Ги отстранува нечистотиите и прекумерно излачениот лој
• Овозможува целосно обновување на површинските слоеви на кожата
• Клинички (дерматолочки) тестиран производ
Нежен хидрогел, со свиленкаста текстура, кој обезбедува кератолитично и себум-регулирачко дејство, со истовремено прочистување на кожата. Идеален избор за третирање на умерени до изразени акни и митесери на кожата на лицето и вратот.
• Формулацијата е базирана на состојки, кои делуваат синергистички и обезбедуваат решение за различните причини, кои доведуваат до појава на акни и митесери.
Состав
RetinSphere® технологија (hydroxypinacolone retinoate и retinol гликосфери) BIOPEP 15 2% салицилна киселина 15% гликолна киселина 5% ниацинамид
Клинички докажано:
• BIRETIX TRIACTIVE GEL значајно (сигнификантно) ја намалува грубоста на кожата, со истовремено подобрување на еластичноста, за 30 дена
• BIRETIX TRIACTIVE GEL сигнификантно ги намалува сите типови на лезии на кожата од акни, за 30 дена
Biretix Tri-Active Gel е исклучително нежен гел, специјално формулиран за масна кожа и кожа склона кон акни. Не само што го регулира излачувањето на себумот (лојта) и оневозможува настанување на несовршености на кожата, тој видливо ги редуцира и знаците на стареење на кожата. Ова го овозможува уникатната формула , која содржи ниацинамид, салицилна киселина, гликолна киселина, но и патентираните молекули BIOPEP-15 и RetinSphere® технолошки-напреден ретиноид. Оваа технологија на енкапсулирање на ретинолот, овозможува максимален корисен ефект од ретинолот, без било каков ризик од појава на несакани ефекти од истиот.