BIRETIX гел за длабинско чистење на масна кожа 200ml

(0 оценки и коментари)

699 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Специјално формулиран за проблематична кожа, овој гел за секојдневно чистење овозможува темелно и длабинско чистење на кожата, без да ја иритира.
Пакување од 200 ml

Гел за нежно длабинско чистење на комбинирана и мрсна кожа со несовршености.
Помага да се елиминираат нечистотиите и вишокот себум, оставајќи ја кожата мека и освежена.
Придобивки:
• Комбинација од неколку активни соединенија, што имаат исклучително моќно синергистично дејство
• Иновативна формулација за темелно, длабинско чистење на кожата
• Целосно ги отсранува нечистотиите, вишокот себум, а има и антисептично дејство
• Иновативна хидрогел текстура, која формира густа пена
• Дерматолошки и офталмолошки клинички тестиран производ
Овој производ содржи:
• 10% BIOPEP-15 (моќно анти-бактериско, анти-инфламаторно дејство);
• Пироктон Оламин (анти-микробен агенс);
• Себум-регулирачки и адстрингентни фито-компоненти (алое вера, прополис, екстракт од алги, екстракт од хмељ…);
• Нежна детергентна база, која темелно чисти и не ја иритира кожата

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIRETIX гел за длабинско чистење на масна кожа 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.