BIRETIX Focus gel 15 ml

(0 оценки и коментари)

620 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

• Кожа склона кон акни, со нерегуларности
• Без парфеми
• Дерматолошки тестиран производ
Дејство
• Кератолитично
• Анти-бактериски
• Анти-инфламаторно
• Адстрингентно

Апликација
Протресете пред употреба. Се нанесува директно врз акната, претходно темелно исчистена. Се комбинира со други производи за третман на остатокот од кожата на лицето и вратот. Може да се употреби и крема со СПФ врз нанесениот БИРЕТИКС ФОКУС ГЕЛ e тергетирачки редуктор на дамки. Брзо и ефикасно ги корегира тергетираните несовршености. Има ексфолијантно дејство, суши и смирува, спречувајќи појава на дамки.
Придобивки:
• Комбинација од неколку активни соединенија, што имаат исклучително моќно синергистично дејство против акните
• Иновативна формулација, што ги покрива сите аспекти вклучени во развојот на акните
• Кератолитик, анти-бактериско средтво, анти-инфламаторно дејство, адстрингент
• Ги намалува региите и интензитетот на акне-лезиите
• Иновативна хидрогел текстура, која брзо се впива, не остава маслен филм, ја хидрира кожата, а може да се нанесе и декоративна шминка врз неа

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIRETIX Focus gel 15 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.