BIODERMA Sensibio Light

(0 оценки и коментари)

842 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Смирувачка и хидратантна нега за чувствителна кожа

-Моментално го смирува чувството на топлина и го зголемува прагот на толерантност на кожата
-Интензивно хидрира
-Одлична подносливост – Некомедогено – Лесна текстура, брзо се апсорбира – Добра подлога за шминка – Без мирис

Шифра: 510
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Наутро и/или навечер

ЧЕКОР 1
Нанесете Sensibio Light на вашето лице и врат.
ЧЕКОР 2
Нежно масирајте додека не се апсорбира.

Чувствителната кожа не е во можност да ја врши својата улога на заштитна бариера против иританси. Шминка, загадување, надворешен стрес: кожата е ослабена и затегната од ден на ден. Чувствителната кожа се карактеризира со чувство на топлина, непријатност и широко распространето или локализирано црвенило. Лесно дехидрира а сувоста доведува до непријатни чувства на затегнатост. Прекумерната чувствителност на кожата може да биде привремена или трајна.

Хидрира
Моментално хидрирана кожа: 100%

Смирува
Смирена кожа: 90%

Интензивно смирува
Намалување на чувството на затегнатост на кожата: – 68% (2)
Намалување на сензацијата на жарење на кожата: – 53% (2)
Намалување на грубоста на кожата: -77% (2)

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Toleridine™ патент
Чувствителната кожа реагира на груби надворешни фактори со лачење на молекули кои предизвикуваат хипер-реактивни реакции и чувства на жарење, чешање, пецкање и црвенило. Овој патентиран комплекс го спречува производството на овие молекули за да се зголеми отпорноста на кожата. Овој патент од NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Sensibio Light”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.