BIODERMA Sensibio Gel Moussant мицеларен гел

(0 оценки и коментари)

934 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Смирувачки мицеларен гел за чистење кој ја зајакнува природната хидратација на кожата.

-Нежно ја чисти и отстранува шминката од лицето и очите
-Хидрира*
-Ги смирува иритациите
-Одлична подносливост на кожата и очите
Некомедогено – Без сапун – Без мирис – Физиолошка pH

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Наутро и/или навечер

ЧЕКОР 1
Нанесете на влажна кожа.
ЧЕКОР 2
Формирајте пена.
ЧЕКОР 3
Исплакнете темелно.
ЧЕКОР 4
Нежно исушете.
Доколку иритацијата продолжува, консултирајте се со вашиот доктор.

Денес, постои суштински чекор во рутината за убавина: хигиена со измивање. Многу потрошувачи се двоумат да користат средства за чистење кои се измиваат затоа што се плашат да ја оштетат и исушат нивната чувствителна кожа. BIODERMA како експерт за чувствителна кожа го најде решението – чистење, смирување и хидрирање уште при првата употреба.

Тестирано под дерматолошки надзор

Хидратација

Кожата е хидрирана: 91%

Смирува

Кожата е смирена: 86%

Ја остава кожата комфорна: 95%

Хидрира

Ја подобрува хидратацијата на кожата: +13% после 14 денови

Нивото на хидратација се одржува 24 часа по употребата

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Sensibio Gel Moussant мицеларен гел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.