BIODERMA Sébium Sensitive крем 30ml

(0 оценки и коментари)

1,050 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Нега за чувствителна кожа склона кон акни која смирува, хидрира, ги отстранува неправилностите и флеките од акни.

– Смирува
– Ги отстранува лезиите со акни и црвенилото
– Хидрира во тек на 12 часа
– Без кератолитичко дејство
-Добра подносливост – Некомедогено – Добра основа за шминка

Шифра: 569
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Наутро и/или навечер.

ЧЕКОР 1
Нанесете на кожа исчистена со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.
ЧЕКОР 2
Нежно масирајте додека целосно се апсорбира.
Ако проблемите продолжат, консултирајте се со вашиот лекар.
Кожата склона кон акни може да биде чувствителна и ослабена. Исто така, таквата кожа има тенденција да биде дехидрирана и склона кон несакани ефекти доколку се користат агресивни агенси, без оглед дали се козметички или медицински, наменети за кожа со акни.
Колку повеќе производи за кожа со акни се користат, толку е поголема веројатноста кожата да биде чувствителна и нетолерантна. Некои делови од лицето се суви и иритирани, но со присуство на сјајни зони и темни дамки. Соодветно на тоа, потребен ви е специјален производ кој ќе ја хидрира и смири кожата, но исто така ќе делува и на проблемот со акните.

Тестирано под дерматолошки надзор
Хидрира
Кожата е хидрирана: 89% (3)

Комфор
Пријатно чувство на кожата: 89% (3)
Кожата е мека: 78% (3)
При самостојна употреба
Хидратација повеќе од 12 часа (1)
Смирена кожа преку целиот ден: 89% (3)
-71% црвенило на лицето по 28 дена (2)
-92% чувство на затегнатост по 28 дена (2)

Кога се користи заедно со локален третман против акни по 56 дена (4)
-54% дамки
-94% сувост
-74% црвенило

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Inflastop™ технологија
Кожата склона кон акни може да биде многу чувствителна, особено кога се користат одредени медицински третмани. Оваа технологија ги смирува црвенилото и чувствата на непријатност. Ова технологија на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиена во нашите лаборатории.
SeboRestore технологија
Неправилности на кожата може да се појават поради промените во составот на себумот. Оваа технологија * помага да се врати квалитетот на природниот себум. *SeboRestore technology [Fluidactiv patent – Bakuchiol]. Оваа технологија на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиена во нашите лаборатории.

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Sébium Sensitive крем 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.