BIODERMA Sébium Global Cover крем 30ml + 2g

(0 оценки и коментари)

1,201 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Нега која ги прикрива и елиминира акните и спречува нивно повторно појавување.

-Овозможува долготрајна покривност
-Елиминира акни и комедони
-Го регулира сјајот
-Го неутрализира црвенилото
-Добра толерантност – Некомедогено

Шифра: 584
Availability: instock
Бренд:BIODERMA
Сподели:

УПОТРЕБА:

Еднаш до двапати дневно

ЧЕКОР 1
Нанесете на кожа исчистена со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.
ЧЕКОР 2
Прво на акните, нанесете слој од зелен коректор, кој се наоѓа во капачето од производот.
ЧЕКОР 3
Потоа одвртете го капачето и нанесете од тонираниот флуид на целото лице.
Бидејќи станува збор за течна формула, цврсто затворете го капачето по секоја употреба. Избегнувајте контакт со очите. Ако проблемите продолжат, консултирајте се со вашиот лекар. Од 10-годишна возраст.
Акните се чест проблем на кожата кои се манифестираат како воспаление и митесери. Најчесто се јавуваат кај адолесценти, но ги погодува и возрасните лица.
Причините за појава на акни се различни: сè започнува поради зголемената секреција на себум, што резултира со појава на мрсна и сјајна кожа. Кожата склона кон акни има и нерамнотежа во составот на себум. Комбинацијата на овие фактори доведува до појава на митисери и воспалителни лезии.
Секојдневието со акни не е лесно бидејќи тие се најконцентрирани во областа на лицето! Акните, исто така, имаат силно психолошко и социолошко влијание ако не се третираат правилно, или ако воопшто не се лекуваат. Затоа, од суштинско значење е да се третира оваа патологија со долгорочни третмани со цел да се подобри секојдневниот живот на пациентите со акни.

Тестирано под медицински надзор
Тен
Радијантноста на тенот е веднаш подобрена за 38%
Тенот е воедначен: 84%

Матира
Кожата моментално е матирана

Црвенило
Црвенилото веднаш се намалува
Долготрајна ефикасност
Црвенилото се намалува до 12 часа
Кожата е матирана до 12 часа
79% е намалено излачуваето на себум, по 12 часа.

Ефикасност против неправилности по 28 дена  Помалку дамки и митесери: 77%
Помалку флеки: 82%
Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

SeboRestore технологија
Неправилности на кожата може да се појават поради промените во составот на себумот. Оваа технологија * помага да се врати квалитетот на природниот себум. *SeboRestore technology [Fluidactiv patent – Bakuchiol]. Оваа технологија на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиена во нашите лаборатории.
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Sébium Global Cover крем 30ml + 2g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.