Heliocare 360º ултралесен и хидрирачки фотопротективен воден гел SPF 50+

(0 оценки и коментари)

1,045 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Неговата ултра-лесна, не-комедогена водена формула, за многу кратко време се абсорбира, оставајќи ја кожата хидрирана и обезбедувајќи комфорт во текот на целиот ден, а особено за време на сончање. После нанесувањето, HELIOCARE 360º водениот гел SPF 50+, формира тенок, заштитен водоотпорен филм со проѕирен изглед, врз кој може да се нанесе и декоративна шминка. Заштитниот филм подеднакво штити и од сончевите зраци, но и од загадувањата од воздухот. Скоро-неприметниот проѕирен филм, го прави HELIOCARE 360º водениот гел SPF 50+ одличен избор за секојдневна употреба и за мажите.

Системот за хидратација на кожата е со продолжено ослободување, овозможувајќи максимална хидратација на кожата до 24 часа. Неговите карактеристики овозможуваат едноставна, секојдневна апликација и кај најчувствителната, атопичната кожа, без ризик од иритација на очите.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heliocare 360º ултралесен и хидрирачки фотопротективен воден гел SPF 50+”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.