BIODERMA Atoderm Gel douche 1L

(0 оценки и коментари)

927 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Нежен гел за туширање на лице и тело. Без сапун кој ја почитува кожата.

-Нежно ја чисти и почитува рамнотежата на кожата
-Смирува и штити
-Ја остава кожата мека по туширањето
-Совршено се исплакнува благодарение на кремастата пена
-Одлична подносливост
Природно сина боја – Без сапуница – Благ мирис

УПОТРЕБА:

Еднаш или двапати на ден – 7 дена во неделата

ЧЕКОР 1
Нанесете на влажна кожа.
ЧЕКОР 2
Направете пена.
ЧЕКОР 3
Исплакнете темелно.
ЧЕКОР 4
Нежно исушете.
ЧЕКОР 5
Потоа нанесете производ за нега на кожата од Atoderm линијата.
Нанесете на здрава кожа.

Нормалната кожа е здрава кожа која мора да се зачува што е можно повеќе. Затоа исклучително е важно секојденвно да се грижиме употребајќи соодветни производи за таа да не стане неурамнотежена или сува. Сувата кожа се карактеризира со привремена непријатност, мала затегнатост или благо лупење.

Тестирано под дерматолошки надзор
Повеќе хидрирана и поудобна кожа за 90% од испитаниците по 7 дневна употреба *
Одобрено 100% од страна на испитаниците кои го тестирале *

Овој производ е формулиран според екобиолошкиот пристап на NAOS лабораториите. Во срцето на овој производ:

Skin Protect™ Комплекс
Благодарение на двојното биолошко дејство, го зголемува нивото на хидратација на кожата стимулирајќи го производството на хијалуронска киселина и трајно ја штити кожата благодарение на дејството на обновување на липидите.

D.A.F. Патент
Надворешниот стрес може да ја направи кожата реактивна и чувствителна. Овој патентиран комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата – без оглед на типот на кожата – за да ја зајакне нејзината отпорност. Овој патент на NAOS истражувачкиот центар е дизајниран во Aix-en-Provence и развиен во нашите лаборатории.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIODERMA Atoderm Gel douche 1L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.