Becutan детски крем со бадем

(0 оценки и коментари)

65 ден191 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

 Becutan детскиот крем со бадем е крем наменет за секојдневна нега на бебешката и детска кожа, чиj состав, во својата содржина, се базира на масло од бадем. 50ml,100ml,200ml

Исчисти

Детскиот бадемов крем Becutan има исклучително блага и хипоалергенска формулација, а сите компоненти што влегуваат во неговиот состав имаат дејство да ја подобруваат влажноста на кожата, даја смируваат и превентивно да дејствуваат против појавата на црвенило и на иритации.

Во својот состав содржи:

– масло од бадем, кое е богато со витамини А, Е и Д. Маслото помага за одржување на нормалната влажност на кожата, а истовремено го намалува црвенилото на кожата и ја зголемува нејзината отпорност кон надворешните влијанија;

– ланолин, кој ја одбива водата од површината на кожата и создава физичка преграда при допирот со влага, а притоа го спречува сушењето на кожата и помага во одржувањето на нејзината природна влажност;

– цинк оксид, кој создава тенок заштитен слој и ја одржува површината на кожата сува, а истовремено ги спречува и ги смирува црвенилото, лишајот и иритацијата кај надразнетата кожа;

– вазелин, кој го подобрува заздравувањето на испуканата кожа и го спречува губењето на влага од кожата.

Кремот може да се користи и во пеленската регија.

Не содржи парабени, бои и алкохол.

Се нанесува во тенок слој, на чиста кожа со благо триење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan детски крем со бадем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *