Laboratorios Babe Dermaseptic Hand Cream, 75ml

(0 оценки и коментари)

559 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Хидратантен крем за раце погоден за сите типови кожа.

Availability: instock
Сподели:

ИНДИКАЦИИ

Лесен, хидратантен крем за раце со двојна функција: Прво, обезбедува хигиена на рацете со своите состојки за чистење. Второ, ја хидрира и репарира кожата, оставајќи ја свиленкаста, пријатна и мека. Иновативна формула без алкохол, погодна за сите постари од 3 години, која делува против микроби и бактерии благодарение на антимикробните агенси во неговиот состав. Пребиотичката активна состојка ја зајакнува заштитната бариера на кожата од надворешен стрес како студ или ветер, а хијалуронската киселина ја одржува хидрирана, цврста и еластична. Неговата кремаста текстура брзо се апсорбира, создавајќи пријатна заштитна фолија која ги прави рацете свиленкасто меки. Не е замена за миење раце со сапун и вода.

ПРИДОБИВКИ

  • Крем за раце за дезинфекција и хидратација.
  • Ја комплетира вообичаената хигиена на рацете за да обезбеди целосна заштита. Ја хидрира, репарира и омекнува кожата.
  • Помага во борбата против микробите и бактериите благодарение на антимикробните агенси во неговата формулација. Погоден за најчувствителна и најреактивна кожа.
  • Свиленкаста, удобна и мека кожа. Дерматолошки тестирано. Ја комплетира хигиената на рацете, но не го заменува миењето раце со сапун и вода.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Laboratorios Babe Dermaseptic Hand Cream, 75ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.