Вазелин со невен, Д-пантенол и витамин Е

(0 оценки и коментари)

94 ден132 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За нега, заштита и заздравување на изразено сува, чувствителна и оштетена кожа. Пантенолот и маслото од невен ја подобруваат хидратацијата и епителизацијата и  ја спречуваат сушењето и пукањето на кожата. Го намалува чешањето и го забрзува заздравувањето на епидермалните рани. Ја намалува рапавоста на кожата настаната од подолго изложување на сонце и често користење на детергенти.
For care, protection and restoration of a pronounced dry, sensitive and damaged skin. Panthenol and marigold oil improve hydration, epithelization, dryness and skin cracking. Reduce itching and accelerate the healing of the epidermal wound. They reduce the roughness of the skin caused by the sun and the frequent use of detergents.

Пакување: 50ml и 100ml

Шифра: N/A
Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:
Исчисти

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Вазелин со невен, Д-пантенол и витамин Е”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.