Невеново масло (calendulae oleum) Фитофарм

(0 оценки и коментари)

146 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Маслото од невен содржи екстракт од цвеќиња од невен (Calendula officinalis).

Овозможува нега и заштита на сува, чувствителна кожа. Маслото од календула има антиинфламаторно дејство, забрзувајќи ја епителизацијата на оштетената кожа. Содржи биофлавоноиди со заштитни својства, што може да го спречи стареењето на кожата. Надворешно се користи за третман на промени во кожата како што се чирови, акни, дерматитис (воспаленија на кожата), хемороиди, рани кои тешко се лекуваат, изгореници (вклучително сончаници).

Пакување: 50ml

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Начин на употреба:
Нанесете во тенок слој на оштетените области на кожата 2-3 пати на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Невеново масло (calendulae oleum) Фитофарм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.