Neutrogena Hydro Boost крем за околу очи 15 ml

(0 оценки и коментари)

922 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Гел-кремот за очи „Hydro Boost® Eye Awakening“ ви помага денот да го започнете со освежувачка доза хидратација со тројно дејство, за свеж изглед што нема да ве издаде колку сте уморни по напорниот ден.

Дозата интензивна хидратација веднаш ја освежува кожата под очите со помош на нашата матрица од хијалуронски гел, која ја подобрува хидратацијата и ја зајакнува природната бариера на кожата.

Доза свежина: лесната гел-формула ги разбудува уморните очи и ги брише знаците на замор, нежно и брзо впивајќи се во кожата за совршена шминка.

Хидрирана кожа цели 24 часа, при што кожата останува еластична, а очите изгледаат свежо цел ден.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина на прстите почнувајќи од јаболчиците и со кружни движења нанесете околу очите. Соодветно за чувствителна кожа.

Состав:

Вода, Диметикон, Гицерин, Цетеарил Оливат, диметикон/винил диметикон вкрстен полимер, Етилхексилглицерин, Натриум хијалуронат, Полиакриламид, С13-14 изопарафин, Сорбитан оливат, Диметиконол, лаурет-7, С12-14 парет-12, Диметикон вкрстен полимер, карбомер, Синтетички восок, Натриум хидроксид, Бензоева киселина, Хлорфенезин, Метилпарабен, Феноксиетанол.[PR-018121]

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena Hydro Boost крем за околу очи 15 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *