Hedera Vita Природен мелем за регенерација

(0 оценки и коментари)

540 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Мелем за мазна, нежна и затегната кожа:

Видно ја измазнува кожата, ја затегнува и ја чини еластична.
Jа намалува големината на постоечките стрии
Ја штити кожата од надворешни штетни делувања и намалува создавање на нови стрии.
На површината на кожата формира заштитна бариера, која спречува прекумерен губиток на влажноста
Алантоинот ја смирува кожата, а витамин Е ја штити од слободните радикали.

Се препорачува за секојдневна употреба за нега на лице и тело, за сите типови на кожата.
Производот може да го користат и бремени жени, доилки и деца.

Нема на залиха

Формула за стрии со билни масла и екстракти, витамин Е и алантоин, мелемот за негувана, мазна и затегната кожа е специјално дизајниран со висококонцентрирани масни масла, нежен кон кожата, брзо се впива и на површината создава филм – заштитна бариера која спречува прекумерен губиток на влажноста, а истовремено не ја замастува облеката. Неговиот висококвалитетен состав претставува совршена комбинација, погодна за секојдневна заштита на кожата, посебно наменет за сува и кожа со стрии.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Природен мелем за регенерација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.